Kültür Ekonomisti

Uzman Araştırmacı

KREKSA'nın kurucusu Funda Lena, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden ikincilikle ve Alper Orhon Ekonometri ödülü ile mezun oldu. 2007 yılında aynı kurumda yüksek lisans eğitimini birincilikle ve Murat Sertel Ekonomi ödülünü alarak tamamladı. Ardından profesyonel kariyerine 5 yıl boyunca müzik sektöründe devam etti. 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde, Sanat ve Kültür Yönetimi alanında başladığı doktora eğitimini Mayıs 2017'de tamamladı.

 

Lena, 2012 yılından bu yana, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından fonlanan YEKON Yaratıcı İstanbul Atölyeleri projesinde koordinatör, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Politikaları ve Yönetimi Araştırma Merkezi'nde uzman araştırmacı olarak görev yapmıştır. Uluslararası Kültürel Çeşitlilik Koalisyonları Federasyonu üyesi olan Türkiye Kültürel Çeşitlilik Koalisyonu KEGeP'in kurucu üyesidir ve kurulduğu günden bu yana kurumda koordinatörlük görevini yürütmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

 

KURUCU
Funda Lena

HAKKIMIZDA

KREKSA, merkezi ve yerel yönetimlerin kültür-sanatla ilgili birimlerine, özel kültür-sanat kurumlarına ve kültür-sanat alanında çalışan profesyonellere araştırma, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlamak için kurulmuştur. 

 

KREKSA, kültür endüstrileri ve yaratıcı sektörler, sanat ve kültür yönetimi, kültür politikaları, kültür ekonomisi, yaratıcı şehir, kamusal sanat, kültürel ifadelerin çeşitliliği, kültür mirası ve kültür turizmi kavramları odağında projeler geliştirir, araştırma ve analizler gerçekleştirir, strateji ve politika üretir.

 

KREKSA, her düzeyden akademi ve sektör temsilcilerinden oluşan geniş iletişim ağı sayesinde, bünyesinde gerçekleştirilecek her proje için, o projenin ihtiyaçlarına en uygun çalışma ekibini oluşturur.

© 2015 KREKSA - Tüm hakları saklıdır.